Öne Çıkanlar chicago borsası bakan yardımcısı akif özkaldı hatay tarım fuarı ığdır pamuğu kurban bayramı

Bu haber kez okundu.

Sigortalı Tohumluk Üreticinin Can Simidi Oldu
TEKİRDAĞ (AA)- Firma yetkilisi Serhat Altın, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, firmalarından tarım sigortası poliçeli tohum alan çiftçilerin tarladaki ürünlerini sigorta ettirdiklerini söyledi.

Altın, şöyle konuştu:

"Yenilikçi bir firma olan firmamız, sezon başında Bosfora çeşidi ayçiçeği tohumu için başlattığı tarım sigortalı ödeme kampanyası ile üreticiyi doğal afetlere karşı korumayı amaçladı. Sigortalı ayçiçeği tohumu projesi ile tarım sektöründe Tarım Sigortaları Havuzu'nu (TARSİM) yaygınlaştırmayı ve sektöre bir katma değer yaratmayı amaçladık. Bu yıl müşterilerimiz bir torba ayçiçeği tohumu ile 20 dekar ekilişe karşılık 200 kilogram verim için bedelsiz olarak TARSİM ile sigortalanmışlardı. Bu kapsamda, Muratlı'nın Hanoğlu köyünde 120 dekar ayçiçeği ekimi yapan Murat Özgür isimli üreticimiz, sektörde ilk kez başlattığımız kampanya ile Temmuz ayında dolu zararına uğrayan tarlasının zararı tarım sigortası tarafından karşılandı."

Çiftçi Murat Özgür de dolu ile karşı karşıya kaldıkları için üzüldüklerini, ancak satın aldıkları sigortalı tohumluk sayesinde zararlarının karşılanmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi