Öne Çıkanlar horoz dövüşü özel sektör teşvikleri sertifikalı tohum desteği paulownia ağacı fidanı vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

Söke ovasında makinalı pamuk hasadına sona yaklaşıldı.
 Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen aşırı yağışlarla birlikte yaşanan gecikmenin ardından makineli hasada yeniden başlandı. Üreticiler gece-gündüz demeden mesaiye kalarak tarlasındaki pamuğu bir an önce toplanma telaşında.

Söke ovasında yağışlardan sonra başlayabilen hasatta bugün itibariyle toplama oranında %90’lara ulaşıldığını ifade eden Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı Kemal Güven; “Çiftçimizin bu sezon belini büken o yağışlar olmasaydı, Söke Ovasında pamuk hasadı çoktan tamamlanmıştı” dedi.

Kemal Göven açıklamasında; “Pamuk zamanında toplanabilseydi Buğday ekecek olan arkadaşlarımızın büyük bölümü de tarlalarını buğday ekimine hazırlamış olacaktı. Ancak tarım üstü açık bir sanayi ve hep risklerle dolu. Yağışlarda bizim için en büyük risk. Maalesef Söke Ovası pamuk üreticileri olarak geçtiğimiz haftalarda metre kareye yaklaşık 300 Kg düşen bu yağışlardan olumsuz olarak etkilendik. Hem kalite kaybına uğradık hem de hasat gecikti. Bayramdan sonra ovamızda körpe pamukların dışında toplanacak pamuk kalmaz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,