Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur ayçiçeği ilaç zehirlenmesi chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Suşehri'ne uygun buğday çeşitleri tespit edildi
Suşehri ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ramazan Ersin'in girişimi sonucu bölgede yetiştirilen buğdayın verimi ve kalitesini artırma çabaları sonuç verdi.

3 yıl önce hububat alımı işine başladığını belirten Ramazan Ersin, şu bilgileri verdi: "Bu sektörde bir şeylerin eksik yapıldığını düşündüğüm için İlçe Tarım Müdürlüğü'ne gittim. İlçede yetiştirilen çeşitler hakkında bilgi aldım. Bölgede hangi çeşitlerin daha iyi yetiştiğine dair çalışma yapılmadığını fakat birileri finanse ederse bu çalışmanın yapılabileceğini söylediler."

Gerekli finasmanı sağladığını belirten Ersin, "İlçe Tarım yetkilileri tarafından 2011 yılının Aralık ayında 6 bin metre kere alan üzerine ayrı ayrı 6 çeşit buğday ekimi yaptık. Hasadını yaptığımız 6 çeşit buğdaydan numune araştırmalarına göre, yöremizde 'Pehlivan' ve 'Kızıltan' çeşitlerinden çok güzel verim aldık. Buğdaydan alınan verim bire 20. Buğdayın gluten değeri de çok yüksek çıktı." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı