Öne Çıkanlar hünnap meyvesi tarımsal destekleme şap aşısı lavanta yetiştiricilliği tarım fuarları

Bu haber kez okundu.

Tarım Bakanlığı’ndan Ab’ye Biber İhracatı İle İlgili Yeni Düzenleme
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, daha önce Rusya Federasyonu’na yapılan sebze meyve ihracatında yaşanan pestisit (kalıntı) sorununun Avrupa Birliği ülkelerine yapılan ihracatta da yaşanmaması için aldığı ve 8 Temmuz’da uygulamaya koyduğu tedbirlerin olumlu sonuçlar vermesi üzerine, bu gün itibariyle biber ihracatında pestisit analiz sıklığını tarla ürünlerinde yüzde 10, sera ürünlerinde ise yüzde 20 oranına geri çekme kararı aldığını duyurdu.
Alınan bu kararla bundan sonra da olası risklerin önlenmesine yönelik kontrollere devam edileceği ve ihracatçıların işlemlerini daha hızlı bir şekilde tamamlamalarına imkan sağlanacağı bildirilen açıklamada, “Diğer taraftan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yurt içinde tüketime konu ürünlere yönelik paralel kontroller de devam ediyor.
Biber ihracatında Bakanlıkça Yetkilendirilmiş 6 Laboratuvar Bursa 1, Antalya 2, Çanakkale 1 ve Mersin 2 olmak üzere bu illerinde faaliyette bulunuyor. Diğer taraftan analiz ücretlerinde yapılan indirim de (310 TL KDV dahil /İstisna) uygulamaya konuldu” denildi. (ANKA)Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,