Öne Çıkanlar teknoloji çiftçi biber yarışması sel madurları hünnap fidanı

Bu haber kez okundu.

Tek Fideden Patates ve Domates Üretti
Antalya'daki Aksu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Bahçecilik Bölümü 10'uncu sınıöğrencisi 17 yaşındaki Huriye Dedecan, aynı fideden hem patates, hem de domates üretti.

Huriye Dedecan'ın, okulda büyük heyecan yaratan projesinin tanıtımı, Antalya'daki 13'üncü Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı'nda (METEF) yapıldı. Tarımla uğraşanların büyük ilgisini çeken proje, bilimsel yarışmalara da katılacak. Dedecan, patates tohumunu çimlendirme odasında fide haline getirdiğini, aşı odasında da patates ve domates fidelerini mandallayıp birleştirdiğini belirterek, daha sonraki aşamaları şöyle özetledi:

"Birleştirilen fideleri, buhar odasında 24 derece sıcaklıkta 15 gün beklettim. Seraya aldığım fideyi, özenli bir bakımla büyütüp, ürün vermesini bekledim. Heyecanlı bir bekleyişin sonunda, fidenin toprak üstündeki bölümünde domates, toprak altındaki bölümünde de patates ürünü elde ettim. Çok mutluyum. "

Bahçecilik Bölümü Öğretmeni Özlem Özdemir Salma, "Projesinin üzerinde günlerce çalışıp, amacına ulaşan öğrencimizle gurur duyduk" dedi. 

Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı