Öne Çıkanlar meyve ağacı budama jakaranda fidanı şiddetli yağış palmiye ağacı hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği kursu sona erdi

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği kursu sona erdi

BALIKESİR (AA) - Burhaniye ilçesinde düzenlenene Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursuna 19 ilden 120 kursiyer katıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM), Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BALMEK), ve Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, Burhaniye ilçesindeki Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

Kursa 19 ilden eczacı, doktor, biyolog, veteriner hekim gibi farklı meslek gruplarına sahip 120 kursiyer katıldı. İki grup halinde 9 gün süren kursta, alanlarında uzman ziraat mühendisleri ve uzman biyologlar tarafından arazide tohum ekiminden ürünün hasadına kadar uygulamalı eğitim verildi.

Kursiyerler, verilen sertifikalar sayesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve milli emlak arazileri üzerinde proje sundukları takdirde faydalanabilecek. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genç Çiftçi projesinden de yararlanabilecekler.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı