Öne Çıkanlar teknoloji çiftçi hünnap fidanı biber yarışması Gıda

Bu haber kez okundu.

Tohum Satışında İşbirliği
  TTKKMB'den yapılan açıklamaya göre, iki kurumun tohumluk satışında işbirliği yapmasına ilişkin protokol, 13 Haziran'da, merkez birliğinde, TTKKMB Genel Müdürü Abdullah Kutlu ile Pankobirlik Genel Müdürü Fahrettin Tan tarafından imzalandı.
Protokol uyarınca, iki kuruluş, kendi üretimleri olan tohumlukları karşılıklı olarak kooperatiflerde ortaklara satacak.
Açıklamaya göre, Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu, törende yaptığı konuşmada, Türkiye için sertifikalı tohumluğun büyük önem taşıdığına dikkati çekerken, üretimde kaliteli tohumun kullanılmasının verimde yüzde 100'e varan oranlarda artış sağladığını vurguladı. TTKKMB olarak tohumculuğu çok önemsediklerini, çiftçilere sözleşmeli üretim yaptırdıklarını, üretilen sertifikalı tohumları da çiftçilere dağıttıklarını belirten Kutlu, Pankobirlik'in de aynı alanda çalıştığını hatırlatarak, imzalanacak protokolle iki kuruluşun birbirlerini destekleyeceğini bildirdi. Kutlu, Pankobirlik kooperatiflerinde TTKK'nın ürettiği tohumlukları, TTKK'nın da Pankobirlik'in ürettiği tohumlukları satacağını ifade etti.
Pankobirlik Genel Müdürü Fahrettin Tan da dünyada özel sektörle devletin hakim olduğu sektörlerin dışında üçüncü bir sektör olan kooperatifçiliğin hızla yayıldığını, Türkiye'de de kooperatifçiliğin gelecek süreçte büyük önem kazanacağını kaydetti.
Pankobirlik ve TTKK'nın, Türkiye'de kooperatifçiliğin ve tabana yayılmış sermayenin en güzel şekilde öncülüğünü yapan iki kuruluş olduğuna işaret eden Tan, bu iki kurumun başarısının büyük bir sinerji yaratacağını ve çiftçinin önünü açacağını vurguladı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı