Öne Çıkanlar kefir kapanış fiyatı tarım teknoloji Gıda

Bu haber kez okundu.

Tohum sektörü Antalya’da mercek altına alındı
Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB)’ne üye firmaları kapsayan 'Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirmesinin Desteklenmesi' programının genel tanıtım toplantısı Antalya’da yapıldı.

Şehirde faaliyet yürüten firmalara hitap eden toplantıda; tohumculuk sektörü ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri sunum yaptı.

TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Özcan Aygun, projenin Antalya'da bulunan sebze firmalarına endeksli olduğunu belirtti. Aygun, “Projenin diğer ayakları da var. Bunlar diğer 4 bölgelerimizde değişik yine ürün bazlarında yapılacak olan projemiz. Ama başlangıcı sebze ile yapıyoruz Antalya ile yapıyoruz, sizlerle yapıyoruz. Çünkü geçmişe baktığımız takdirde Türkiye ihracatta ‘sıfır’lardayken 2011’de 17,4 milyon dolara geldi. Bu Antalya’da bulunan firmalarımızın başarısı, Ar-Ge yapan firmalarımızın başarısıdır.” dedi

Birleşmiş Milletler Kalkinma Programi Yetkilisi Tibet Seyhan da ‘Herkes İçin İnsana Yakışır İş: Ulusal Gençlik İstihdam Programı ve Antalya Pilot Uygulaması Projesi’ dahilinde yürütülen kümelenme çalışmalarını değerlendirildi.

Seyhan, “Bu projenin iki tane temel hedefi var; bir tanesi ulusal ölçekte bazı eylemler belirlemek, bunun içinde ulusal gençlik istihdam eylem planı oluşturulması. İŞKUR bu projede ana faydalanıcı. İŞKUR ile birlikte ispanya hükümetinin sağladığı fonlarla bu ortak program altında geniş bir katılımla bu eylem planın oluşturulmasına yönelik çalışmalar yaklaşık bir, bir buçuk senedir devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bir grup firmanın, sivil toplum kuruluşları, kalkınma ajansları gibi kurumlar ile birlikte oluşturduğu ve her bir firmanın rekabetçiliğini artıran gruplar olarak tanımlandığı kümelenme çalışmasında; sektörde alıcı ve tedarikçi ilişkilerinin geliştirilmesi, ortak teknoloji, ortak alıcı dağıtım kanalları kullanımı ve ortak işgücü havuzlarının bir arada oluşturulması hedefleniyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı