Öne Çıkanlar tarım çiftçi özel sektör teşvikleri papaz erik fidanı meyve ağacı budama

Bu haber kez okundu.

Üretim açığı ve artan nüfus gıda açığını ortaya çıkardı.
Açlık, yetersiz beslenme tüm ulusların ortak sorunu olarak biliniyor. Bu soruna dikkati çekmek ve çözüm yolları bulmak amacı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından gıda üretimi ve açlık konusunda çalışmalar yapılıyor.

Toplumları uyarmaya yönelik bu çabalarla gelişmekte olan ve geri kalmış bölgelerde yaşayan toplulukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Son yıllarda gıda fiyatlarındaki dalgalanmalar, özellikle kalkınmakta ve gelişmekte olan ülkelerdeki gıda güvenliğine çok büyük ve ciddi bir tehdit arz ediyor.

Bu hususta en büyük zararı fakir ve korunmasız durumda olanlar görüyor. Tüm ülkelerin açlıkla ortak mücadele ederek, gıda güvensizliğini tamamen ortadan kaldıracak adımları bir an önce atmaları gerekiyor. Özellikle Türkiye’nin büyük hassasiyet gösterdiği Somali ve bazı Afrika ülkelerinde yaşanan açlık ve kıtlık sonucunda ortaya çıkan acı tabloların bir daha yaşanmaması için gerekli adımların şimdiden atılması gerekiyor.

SAVURGANLIĞIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Türkiye, besin üretimi ile kendi kendine yetebilecek bir ülke olmasına rağmen, çöpe atılan besin maddeleri ve savurganlık konusuna dikkat çekiliyor. Açlık ve kıtlık sorununun artık belli bir coğrafya ile sınırlı olmaktan çıkarak tüm dünyayı tehdit edecek boyutlara ulaşabileceğinin bilincinde olunması gerekiyor.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı