25 Haziran 2017 Pazar

Yaban hayvanları için meyve fidanları dikildi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) yürüttüğü çalışmalar ile yaban hayatının sürekliliğini sağlamaya gayret ediyor. Bu maksatla yaban hayvanlarının kışın besin bulmakta zorlandığı Bolu ormanlarında toplam 35 bin 600 yabanıl meyve fidanı toprakla buluşturuldu.

26 Mayıs 2017 Cuma 10:21
Bu haber 150 kez okundu
 Yaban hayvanları için meyve fidanları dikildi
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 


25 Mayıs 2017 Perşembe 10:35Bu haber 352 kez okundu
Yaban hayvanları için meyve fidanları dikildi 
Haber: Esra Öztürk
OGM tarafından toplam 270 dekarda yürütülen çalışmaların ilk ayağında Gerede Salur Köyü yaylasında bulunan sahaya biner adet yabani kiraz ve fındık, 1.250 adet mahlep, 1.500 adet badem ve 750 adet kuşburnu fidanı olmak üzere toplam 5 bin 500 adet fidan dikildi.
Çalışmaların diğer ayağını oluşturan Aladağ’da ise 5 bin adet ahlat, 3 bin 200 adet alıç, 3 bin 400 adet kızılcık, 3 bin adet kuşburnu, 2 bin adet yabani erik, 4 bin adet yabani elma, 3 bin 500 adet yabani kiraz, 3 bin 300 adet üvez, bin adet mahlep ve 1.700 adet fındık olmak üzere toplam 30 bin 100 adet yabanıl meyveli tür fidanı toprakla buluşturuldu.
“YABAN HAYVANLARINI AÇ BIRAKMAMAK İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ”
Orman teşkilatı tarafından yürütülen çalışmaların orman varlığımızın artması yönünden de fayda sağlayacağını vurgulayanOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “1.400 metre rakımda tesis edilen sahada yaban hayvanlarının daha kolay besin bulabilmelerine yardımcı oluyoruz. Yaban hayatının canlılarını özellikle aç bırakmamak adına gayret gösteriyoruz. Ayrıca bu çalışmayla aç kalan hayvanların yerleşim yerlerine yaklaşarak can ve mal kayıplarına sebep olmalarının da önüne geçilecek” ifadelerini kullandı.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV