Öne Çıkanlar tarım tarım ve orman bakanlığı yetiştiricilik kursu hayvancılık aa

Bu haber kez okundu.

Yeni sezonun ilk mercimeği Gaziantep’te satışa çıktı
 Oğuzeli’nin Barak Ovası’nda bulunan Aslanlı köyü çiftçilerinden Mustafa Erdoğan tarafından yetiştirilen mercimek, esnaf Ahmet Kaya aracılığı ile satın alındı. Akmer Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Müdürü Mehmet Aksoy, 10 ton yeni mahsul mercimek alımı gerçekleştirdiklerini ve kilogram başına 1,080 TL ödediklerini bildirdi.
Bu arada Cuma günü 0,509 TL’den alıcı bulan yeni mahsul arpa bugün borsa satış salonlarında 0,455 ile 0,460 TL arasında satışa sunuldu. Hafta başı satış salonunda sert buğday (Güneydoğu) 0,685 ile 0,705 TL arası, sert buğday (İç Anadolu) 0,640 ile 0,660 TL arası, alıcı buldu. Ekmeklik buğday (1. kalite) 0,650 ile 0,670 TL arası, ekmeklik buğday (2. kalite) 0,630 ile 0,640 TL arası ve ekmeklik buğdayın (3. kalite) 0,600 ile 0,630 TL arası işlem gördüğü açıklandı.
Ticaret Borsası satış salonlarına yeni mahsul ürünlerin ulaşmaya başladığını ifade eden Başkan Ömer Çelik, “Bu vesile ile yeni hasat döneminin başta üyelerimiz olmak üzere, çiftçilerimiz ve tüm üreticilerimiz için bol bereket ve hayırlı kazançlar getirmesini temenni ederiz.” dediDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı