Öne Çıkanlar aa fındık fiyatları arttı chicago borsası besi sığırı yetiştiriciliği Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Yerli üretici vatandaşa altın çileği ucuza yedirecek
ESKİŞEHİR (CİHAN)- Özellikle zayıflamaya yardımcı olduğu için tercih edilen altın çileği vatandaş yerli üretici sayesinde daha ucuza tüketebilecek.

Polatlılı çiftçi Ersin Bol, mikroklima özelliği taşıyan Mihalıççık ilçesine bağlı Akçaören köyünü tercih ettiğini belirterek, şehir yaşamından ve zararlı gazlardan uzakta organik tarım yaptığını söyledi.

Bol, “Altın çileği bu bölgede ilk defa yetiştiriyoruz. Bilindiği gibi zayıflamaya yardımcı oluyor. Altın çilek tarlasında hasada başladık. 10 dönümlük bir arazinden günlük toplanabilen altın çilek miktarı 200, 250 kilogram civarındadır. Bu ürün yaş olarak ve kuru olarak tüketilmektedir. Genel olarak tüketicisi bunu kuru olarak istemektedir. Kuru isteyenler için kurutma odalarında kurutulduktan sonra tüketime sunuyoruz. Ama yaş olarak da talebi var.” dedi.

Altın çileğin dışarıdan ithal edildiği için fiyatının çok yüksek olduğunu anlatan çiftçi Ersin Bol, “Yerli üretime yeni geçildiği için bu bölgede dışarıdaki alınan fiyata göre burada çok cüzi fiyatlarla elde edilmektedir. Altın çileğin yaş olarak kilogram fiyatı 10 lira, kuru olarak da 40 liradan toptancısı almaktadır.” diye konuştu.

Ersin Bol ayrıca, bölgede organik tarım olarak altın çileğin yanı sıra domates, fasulye ve kavun, karpuz gibi diğer ürünleri de yetiştirdiklerini de ifade etti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi