Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Tatvan’da çiftçilere “basınçlı sulama sistemi” konusunda eğitim verildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik “basınçlı sulama sistemi” konusunda eğitim verildi.

Tatvan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü teknik personellerinden ziraat mühendisi İsmail Fehmi Kara tarafından ilçeye bağlı Sarıkum köyünde verilen 10 günlük eğitime 20 çiftçi katılım gösterdi. Eğitimde basınçlı sulama sistemi konusunda dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgiler verildi. Düzenlenen eğitim ile ilgili bilgi veren Tatvan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Kurban, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının eğitim çalışmaları kapsamında Sarıkum köyünde düzenledikleri eğitimle çiftçilere basınçlı sulama sistemi hakkında gerekli bilgiler verildiğini söyledi. Bu tür eğitimlerin devam edeceğini kaydeden Kurban, “Kursiyerlere sulu tarım yapmanın avantajları hakkında bilgilendirme, sınırlı olan su kaynaklarının ise doğru, etkin ve verimli bir şekilde kullanarak ürünlerde kaliteyi arttırmak hedeflenmiştir. Bu eğitim ile amacımız; tarımsal amaçlı su kaynaklarını doğru kullanarak, sulamanın tarımdaki verim ve kalite üzerine olan etkileri, farklı şekildeki sulama modellerini çiftçilerimize öğreterek sulama ile oluşabilecek hastalıkların önüne geçmektir” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi