26 Haziran 2017 Pazartesi

15 Temmuz şehitleri anısına 3 bin fidan dikilecek

15 Temmuz şehitleri anısına 3 bin fidan dikilecek Genç Umutlar İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü, 5 yılda 8 bin 500 fidanı toprakla buluşturmasını başardı. 5 Mart tarihinde 15 Temmuz Şehitleri anısına 3 bin fidan toprakla buluşturcak 2012 yılında ‘Bir ağaç da sen dik’ kampanyası ile ilk fidan dikim organizasyonu gerçekleştiren Genç Umutlar İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü, 5 Mart tarihinde bir kez daha fidan dikimi gerçekleştirecek. Aradan geçen 5 yıllık süre zarfında 8 bin 500 fidanın toprakla buluştu. 2017 yılında 3 bin fidanın daha 15 Temmuz Şehitleri anısına toprakla buluşturulacak.

07 Şubat 2017 Salı 15:43
Bu haber 732 kez okundu
 15 Temmuz şehitleri anısına 3 bin fidan dikilecek
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 


HER YIL HEDEF BÜYÜYOR

KURULDUĞU günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal et kinliklerle adından söz ettiren Torbalı Genç Umutlar İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü özellikle fidan dikme organizasyonlarıyla büyük alkış topluyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Kulüp, 2012 yılından bu yana fidan dikme organizasyonu gerçekleştiriyor. Bugüne kadar, 8 bin 500 fidanı toprakla buluşturan üyeler, en son 1500 fidanı da Düverlik'te dikmişti. Ardından 500 adet fidan da İzmir-Aydın otobanı Torbalı gişeleri yanında toprakla buluşturuldu. Torbalı’da ağaçsız boş alan bırakmayacaklarını söyleyen Kulüp Müdürü Mehmet Raşit Subaşı, “İlçemizdeki bütün boş alanları ağaçlandıracağız. İlçemizin güzelliğini korumak adına başlattığımız bu çalışma ile çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmayı da hedefliyoruz” diye konuştu.

5 YILDA 8500 FİDAN

2008 yılından bu yana faaliyet gösteren ve tamamen gönüllülük esasıyla hizmet veren Genç Umutlar İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü, gerçekleştirdiği organizasyonlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Sosyal faaliyetler düzenleyen dernek, özellikle fidan dikimine büyük bir önem veriyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.), “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” hadisi şerifini kendilerine örnek alan dernek yetkilileri, 5 yıldır fidan dikimi konusunda çeşitli organizasyonlara imza atıyor. Daha önce Sevgi ve Kardeşlik Gecesi düzenleyen, bazı dönemlerde kan bağışı kampanyası gerçekleştiren Kulüp, 2012’den bu yana da ormanlık alanların ağaçlandırılması için çalışma yapıyor. Son 5 yıldır fidanları toprakla buluşturan kulüp, 5 Mart Pazar günü büyük bir fidan dikimine daha ev sahipliği yapacak.

DAHA FAZLA FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURACAĞIZ

FİDANLARI artırmayı hedeflediklerini belirten Subaşı, “Bu tür organizasyonlarla, kardeşlik bağlarını kuvvetlendiriyoruz. Fidan dikme organizasyonumuza katılım bir hayli yüksek oluyor. Torbalı’da ağaçsız alan bırakmayacağız. Hedefimiz, çocuklarımıza daha yeşil bir Torbalı bırakmak. Bu nedenle 5 Mart tarihinde düzenlenecek fidan dikimine herkesi bekliyoruz. Hem güzel bir gün için hem de geleceğimize yeşil alan bırakmak için orada olacağız” şeklinde konuştu. 
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
Anahtar Kelimeler: 15, Temmuz, şehitleri, Anısına, 3
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV