Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Akkuyu Nükleer Güç Santralinin ÇED Süreci Adım Adım İlerliyor
Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş., Akkuyu’da yapılacak nükleer güç santralinin “Çevresel Etki Değerlendirme”(ÇED) sürecini tamamlamak üzere birbiri ardına adımlar atıyor. ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, yatırım hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak üzere geçen ay toplantı düzenleyen Akkuyu NGS Elektrik, dün ise ÇED Raporu’nun konu başlıklarını belirlemek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde “Kapsam Belirleme ve Format Verilmesi” toplantısı yaptı.
Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş., ÇED Raporu süreci hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş tarafından, Mersin ili Gülnar İlçesi, Büyükeceli Beldesi’nde yapılması planlanan “Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi” ile ilgili olarak, 29 Mart 2012 tarihinde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) yönetmeliği çerçevesinde, ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, yatırım hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak üzere “ÇED Sürecine Halkın Katılımı Toplantısı” yapıldı. Toplantı, ÇED Raporu için Çevre Bakanlığı tarafından oluşturulan Komisyon tarafından da “halkın katılımı toplantısı amacına uygun bir şekilde gerçekleştirilmiştir” ifadesiyle teyit edildi.
Büyükeceli’de 29 Mart 2012 tarihinde yapılan “Halkın Katılımı Toplantısı”na; ÇED Raporu Komisyon üyeleri, Çevre ve Şehircilik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Mersin Valiliği, Gülnar Kaymakamlığı, Büyükeceli Belediyesi, Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş., Rosenergoatom Concern OJSC, DOKAY ÇED Çevre Mühendisliği, ENVY Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş., sivil toplum kuruluşları, yerel halk ile yazılı ve görsel basının temsilcileri katıldı.
-KAPSAM BELİRLEME VE FORMAT TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ-
Dün ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde ÇED Raporu’na ilişkin “Kapsam Belirleme ve Format Verilmesi” toplantısı yapıldı. Toplantıya, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin yanısıra ODTÜ, Boğaziçi, Hacettepe ve Mersin üniversitelerinden uzmanlar katıldı. Tüm temsilcilerden, Çevresel Etki Değerlendirme Raporu’na ilişkin soru, görüş ve önerileri yazılı ve sözlü olarak alındı. Bu çerçevede ÇED Raporu’nun konu başlıkları belirlenecek.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı