Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Alkumru Baraj göletine yavru sazan balıkları bırakıldı

Siirt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, sürdürülebilir balıkçılığın desteklenmesi amacıyla Şirvan, Pervari ve Tillo ilçe sınırlarında bulunan Alkumru Baraj Göleti’ne 350 bin adet yavru pullu sazan balığı bıraktı.

Siirt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet Murat yaptığı açıklamada, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmada, Alkumru Baraj göletine DSİ tarafından üretilen 350 bin adet yavru pullu sazan balığı bırakıldığını, balık türleri ve stoklarının korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesinin sağlandığını söyledi. Murat, av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulmasının en az bir kere üremelerine imkan tanınması sürdürülebilir balıkçılık açısından büyük önem oluşturduğunu aktardı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,