Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Bakan Eroğlu: Bu sene 700 milyon fidan dikilmezse genel müdürü emekli ederim
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bu sene 700 milyon fidan üreteceklerini söyledi. Eroğlu, “Bizim dönemimizde fidan sayısı 5 misli arttı. At, binicisine göre kişner. Eskiden 117 milyon adet fidan üretirken bu şu an 460 milyon adet oldu. Hedef 700 milyon fidan dikmek. Bu olmazsa orman genel müdürümü emekliye ayıracağım." dedi. Bakan Eroğlu'nun bu çıkışı salonda gülüşmelere sebep oldu.

    Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa, Bilecik ve Yalova'ya son 9 yıl içinde yapılan yatırımları, Bursa DSİ Bursa Bölge Müdürlüğü'nde düzenlediği toplantısında anlattı. Daha önceki 49 yıllık dönemde toplam 2.5 milyar lira yatırım yapılan Bursa'ya kendi dönemlerinde 6 milyar lira civarında yatırım yapıldığını anlatan Bakan Eroğlu, Bursa'ya 1 milyar 303 milyon 500 bin, Bilecik'e 125 milyon 20 bin, Yalova'ya ise 7 milyon 788 bin liralık yatırım yapıldığını söyledi. Eroğlu, 67 bin 138 personeli bunan bakanlığın bütçesinin 11 milyar 852 milyon 65 bin lira bütçesi olduğunu ifade etti. 9 yılda yapılan 206 baraj 24 gölet, 179 sulama tesisi, 49 içme suyu temini tesisi, 643 taşkın koruma tesisi ve 27 ulaşım ve hizmet binası olmak üzere toplam bin 128 tesis yapıldığını anlatan Eroğlu, hizmete alınan bin 128 tesisle 11 milyon dekar araziyi suya kavuşturduklarını, 34 milyon kişiye AB standartlarında içme ve kullanma suyu temin edildiğini kaydetti.

    700 MİLYON FİDAN ÜRETECEĞİZ

    Her 7 kişiden 5'inin bakanlığın getirdiği suyu kullandığını anlatan Eroğlu şöyle devam etti: “Dünyada orman varlığı azalırken, ben gururla anlatıyorum, bizim orman varlığımız hem alan olarak, hem de odun serveti olarak artıyor. Hedefi olmayan kurum başarıya imza atamaz. İlk dört yılda (2008-2011) 1 milyon 928 bin hektar alanda çalışma yapıldı. Bizim dönemimizde fidan sayısı 5 misli arttı. At binicisine göre kişner, Eskiden 117 milyon adet fidan üretirken bu şu an 460 milyon adet oldu. Hedef 700 milyon. Bu olmazsa orman genel müdürünü emekli edeceğim." Bakan Eroğlu'nun bu çıkışı salonda gülüşmelere sebep oldu.

    ULUDAĞ BURSA’NINDIR

    Uludağ'ın çok önemli olduğunu anlatan Eroğlu şöyle devam etti: "Sarıalan ile ilgili güzel bir proje hazırlandı. Biz Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ, Orman Bölge Müdürlüğü ve DSİ ile birlikte burayı sadece kış turizmine, yazın kongre ve ve sağlık turizmine de açmak istiyoruz. Hazırlıklar yapıldı, bundan sonra bazı kongreler burada yapılacak. Artık burası iyice ortaya çıksın. Büyükşehir ve valilikle çalışıyoruz. Orada yıktığımız bir alandaki yeri ihale ettik. İkinci ve üçüncü alanları da ilan edeceğiz. İçine karışmıyoruz, dışı dört dörtlük olacak. Uludağ'ı layık olduğu yere taşıyacağız. Uludağ'ı Bursa'dan başka bir yere götürmemiz söz konusu değil. Uludağ Bursa'nındır."

    Eroğlu, Bilecik'e ise son 9 yılda 125 milyon 20 bin liralık yatırım yapıldığını, bununla birlikte 58 bin 470 dekar tarım arazisinin suya kavuştuğunu söyledi. Eroğlu, Yalova'ya da 2003-2011 yılları arasında 7 milyon 788 bin liralık yatırım yapıldığını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı