24 Haziran 2017 Cumartesi

Balalan’a, 3 bin çam ve selvi fidanı

“Temiz Düşün” adlı, çevreyi korumayı hedef alan projenin ilk etkinliği yapıldı

07 Şubat 2017 Salı 15:41
Bu haber 621 kez okundu
Balalan’a, 3 bin çam ve selvi fidanı
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen, “Temiz Düşün” adını taşıyan, çevre temizliğini ve çevreyi korumayı hedef alan proje kapsamındaki 3 bin çam ve selvi fidanı, İskele ilçesine bağlı Balalan köyüne dikildi.
Fidanların çocukların ellerinden toprakla buluşması projeyi daha da anlamlı kıldı. Etkinliğe, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ev sahipliği yaptı. Temiz Düşün projesinin maskotu “Zeytin” de etkinlik süresince fidan dikimine eşlik etti.
Etkinliğe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, Yenierenköy Belediye Başkanı Mehmet Kadı, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil
Sarıçizmeli, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan Çelebi, Yenierenköy Köy Muhtarı Vahibe Özkasırga, Taşlıca Köy Muhtarı Ramazan Çelik, Sivil Savunma Teşkilatı personeli ve çocukları, Orman Dairesi Müdürlüğü’nün personeli, bölge belediyelerin çalışanları ile bölge halkı katıldı.
Meral Akıncı: Çevrenin olduğu yerde de sorumlu insandır
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, “Temiz Düşün” projesinin dünyada farklı isimler altında yürütüldüğünü kaydederek, bu çalışmanın iklim değişikliği tehdidi nedeniyle başlatıldığını aktardı.
Çevre demek insan demek… Çevrenin olduğu yerde de sorumlu insandır” diyen Akıncı, Balalan’daki etkinliğin başlangıç olduğunu, geçmişte Kıbrıs’ın “yeşil ada” olarak anıldığını ancak son yıllarda ülkenin bu özelliğini kaybettiğini söyledi.
Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı da, ağaçların ülkemizin en büyük zenginliği ve gelecek nesillere bırakılacak en değerli miras olduğunu söyledi. Dünyada ağaç popülâsyonunun her geçen gün azaldığına dikkat çeken Alanlı, vatandaşları yeşile önem vermeye ve katkı sağlamaya davet etti.
Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan Çelebi de, “Faaliyetlerimiz proje kapsamında devam edecek” dedi.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV