Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Başkan Çelik, Serbest Bölge’den Anbar’a kadar olan yoldaki yenileme çalışmalarını inceledi

Büyükşehir Belediyesi şehrin vitrini olan doğu girişinin ardından batı girişini de yeniliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, batı girişindeki Serbest Bölge ile Anbar arasındaki yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediyesi alt ve üst yapısıyla birlikte yenilenen şehrin doğu girişinin ardından batı girişindeki yolda da çalışmalara başladı. Şehrin giriş-çıkış noktalarını şehrin vitrini olarak gören Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu anlamda yapılan çalışmaların önemli olduğunu belirtti.

Batı girişinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Mustafa Çelik, “Doğu girişi olan Kaykop yolunda sene başında yaptığımız çalışmayla yollarımızı yeniledik. Daha yoğun olarak kullanılan ve şehrimizin adeta vitrini gibi olan batı girişinde de çalışmalara başladık. Bu bölgede Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı Serbest Bölge Kavşağı’ndan itibaren başlıyor. Serbest Bölge’den Anbar Mahallesi’ne kadar olan bu bölgedeki eski ve yıpranmış 22-23 senelik yolu yenilememiz gerekiyordu. 2 kilometre geliş ve 2 kilometre gidiş olan yolumuzu Ankara istikametinden 4 şeritli, şehirden Ankara istikametine gidiş ise 4 şerit+2 şerit servis yolu olmak üzere 10 şeritli bir yol haline getireceğiz. Öncelikle KASKİ ve diğer alt yapı şirketlerimiz alt yapıyı bitirecek. Daha sonra zemin çalışmasını yapıp asfaltlayacağız ve onun üzerine de taş mastik dediğimiz modifiye asfaltı sereceğiz. Böylece şehrimizin girişini çok güzel bir hale getirmiş olacağız. Kış gelmeden Ankara-Şehir istikametini bitireceğiz. Hava şartlarına göre Ankara istikametini de inşallah bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı