Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Çevre Bakanlığından “Sit” Açıklaması
ANKARA (ANKA) – Bakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair 648 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girmesiyle ardından yanlış kanaat oluştuğunu savundu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yeniden yapılanma ile Sit Kurullarının ve Özel Çevre Koruma Kurumu’nun görevlerinin, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’ne devredildiği belirtildi.

Açıklamada, bu güne kadar ilan edilen bin 234 doğal sit alanı ve 15 adet özel çevre koruma bölgesinin statüsünün aynen devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Gerek doğal sitler gerekse de özel çevre koruma bölgeleri için alınan karar ve planlar aynen geçerlidir. Bazı art niyetli kişilerin son KHK ile sit alanları ve özel çevre koruma bölgelerinin kaldırıldığını öne sürerek arsalarını çok katlı yapılaşma yapılacağı gerekçesiyle fahiş fiyata satmaya çalıştığı tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın, bu tür yalan haberlere inanmamaları ve art niyetli insanlara karşı bilinçli davranmaları gerekmektedir” denildi.(ANKA)
(YE/ÖMR)


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,