Öne Çıkanlar kefir meyve ağacı budama jakaranda fidanı teknoloji salgın

Bu haber kez okundu.

Çevreyi kirleten işletmelere 30 milyon lira ceza
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevre kirliliğine sebep olan işletmelere 30 milyon 807 bin 236 lira para cezası verdi, 120 tesisin kapısına da kilit vurdu.

Bakan Erdoğan Bayraktar, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; 2012 Ocak-Temmuz ayları arasında toplamda 18 bin 103 adet işletmenin, çevre denetiminin yapıldığını bildirdi. Bayraktar, tespit edilen uygunsuzluklara toplam 30 milyon 807 bin 236 lira para cezası verildiğini ve 120 tesisin kapısına kilit vurulduğunu belirtti.

Bayraktar, ayrıca 5 milyon 132 bin TL ye mal olacak 60 adet denetim aracının Devlet Malzeme Ofisi(DMO) aracılığı ile alınacağının müjdesini verdi. Bu şekilde kontrollerin daha etkin bir şekilde yapılacağını aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Yapılan denetimlerle çevreye ne kadar duyarlı olduğumuzu göstermiş bulunmaktayız. Denetim için alınacak 60 adet denetim aracıyla birlikte, Türkiye genelinde etkin denetimlerimiz artarak devam edecektir.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı