Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış eğitim trakya

Bu haber kez okundu.

Çiftçileri Çekirge Korkusu Sardı
Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, yeşil çekirgenin özellikle bitkileri yemek ve saplarını kesmek suretiyle büyük zarara yol açtığını ifade etti. Güven, genç bitkilerde ise bu zararın çok daha yüksek olduğunu, yıllık bitkilerin, yeni sürgün ve filizlerin, yaprak ve çiçeklerini, hatta dane ve meyvelerini yiyerek 100'de 100'e varan zararlara yol açtığını belirtti.

Ladik ilçesinde artan şikayetler üzerine ilaçlama yaptıklarını belirten Güven, "Budakdere köyüne ait Aluççayırı ve Darıderesi mevkilerinde yoğun olarak mücadeleye başlanmıştır. Mücadeleye yaklaşık olarak 1000 dekar alanda devletin yardımı ile yürütülmektedir. İl Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca köy ortak alanları kontrol edilerek, bu konuda çiftçilerimiz uyarılmıştır." dedi.

Kadir Güven mücadelenin önemli olduğunu, belirterek "Herhangi bir çıkış olduğu anda vatandaşların müdürlüğümüze acilen haber verilmeli." şeklinde konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı