Öne Çıkanlar tarım mehmet aydın biber yarışması vairo badem çeşidi can erik

Bu haber kez okundu.

Define Avcıları, Bir Define Haritası da Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na Çıkaracak
ANKARA (ANKA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı, define arayacak kişiler için uygulanan şartları genişletti. Bakanlık, define arama taleplerinde talep sahibinden; izin talep edilen yerin ilini, ilçesini, köyünü, mevkisini ve yüzölçümünü belirten yazıyı kendilerine iletmesini isteyecek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın “Orman Kanununun 17 ve 18’inci Maddelerinin Uygulama Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre Bakanlık, define arama taleplerinde talep sahibinden; izin talep edilen yerin ilini, ilçesini, köyünü, mevkisini ve yüzölçümünü belirten yazıları içerisinde; Define arama ruhsatını, ruhsat ve talep sahasının üzerinde gösterildiği 1/25000 ölçekli harita veya krokisini, meşcere haritasını, orman kadastro haritasını, koordinat özet çizelgesini, 1/100 ölçekli vaziyet planını dört takım halinde ekleyerek orman idaresinden izin talebinde bulunmasını isteyecek.

Bölge müdürlüğü ise yapılan müracaatı öncelikle evrak üzerinde inceleyecek, eksik ve yanlış evrak varsa müracaat sahibine bildirecek. Belgeler tamamlanıncaya kadar talep değerlendirmeye alınmayacak. Evrakın tam olması halinde heyet tarafından arazi üzerinde gerekli incelemeler yapılarak, talep edilen sahanın Devlet ormanlarına rastlayan kısımları için bedelli izin raporu tanzim edilecek.

Uygun görülenlere define arama ruhsat süresi dikkate alınarak Genel Müdürlükçe izin verilecek. Bu durum, izin sahibine tebliğ edilecek. İzin sahibinden teminat, ağaçlandırma bedeli, arazi izin bedeli ile taahhüt senedi alınarak saha teslimi yapılacak. Tebligat tarihinden itibaren bir ay içerisinde bu işlemler tamamlanmadığı takdirde ikaz yapılmaksızın verilen izin iptal edilecek. İptal işlemi ilgiliye tebliğ edilecek.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,