Öne Çıkanlar çiftçi tarım papaz erik fidanı adana tarım fuarı ahu pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Dokuma’ya 5 bin metrekarelik portakal bahçesi

Kepez Belediyesi, Dokuma Fabrikası arazisine 5 bin dönümlük portakal bahçesi kuracak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeni Emek Mahallesi’ndeki Şehit Ali Daniyar Ortaokulu’nun bilişim sınıfı açılış törenine katıldı. Törende Tütüncü, kentsel dönüşümün başlatıldığı Yeni Emek Mahallesi’nin yepyeni bir yaşam merkezine dönüşeceğini kaydetti. Şehit Ali Daniyar Ortaokulu’nun etrafında yeni okullar ve yurt binaları yapıldığını belirten Hakan Tütüncü, “Önümüzdeki süreçte, içinde bulunduğumuz okulu da yenilemek inşallah bize nasip olacak. Yeni Emek eğitim konusunda da farklı bir konuma yerleşecek” diye konuştu.

“488 dönüm arazinin tamamı Antalyalıların oldu”

Dokuma Fabrikası alanının tapusunun Kepez Belediyesi’ne geçtiğini kaydeden Tütüncü, “Kepez için tarihi bir günü yaşadık. Yıllar yılı şehrin elinden uçup gideceğinden endişelenilen Dokuma Fabrikası arazisi tamamen Antalyalıların oldu. Tapu dairesinden tapumuzu aldık. O korkulu süreci tamamıyla nihayetlendirmiş olduk. Hemşehrilerimize sözümüz vardı, 488 dönüm arazinin tamamı Antalyalıların olacaktı. Bugün güneş Kepez’e daha farklı doğdu. Evden çıkarken çok daha büyük huzur ve mutlulukla çıktık. En önemli sözümüzü yerine getirip, ‘Dokuma’yı gerçek sahibine teslim edeceğiz’ demiştik” dedi.

“5 bin metrekarelik portakal bahçesi’’

Kepez’in geleceğe bambaşka yürüyeceğini belirten Hakan Tütüncü, ilk iş olarak bu araziye portakal bahçesi kuracaklarını söyledi. Öğrencilere hiç portakal bahçesi görüp görmediklerini soran Tütüncü, sadece birkaç öğrencinin parmak kaldırdığını gördü. Antalya’yı ziyaret edenlerin de portakal bahçesi göremediğini anlatan Tütüncü, Antalya’ya gelenlerin ziyaret edebileceği, dalından portakal koparabileceği, giriş ve çıkışında ücretsiz portakal suyu ikram edeceğimiz 5 bin metrekarelik bahçemizi Dokuma Parkı içine kazandırıyoruz. Portakal meyvesini ağaçta görmeyen, portakal çiçeği kokusunu duymayan çocuklara o bahçede göstereceğiz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı