Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi çiftçi kapanış fiyatı hayvancılık ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

DSİ, su taşkınlarına karşı dere yataklarını genişletiyor
Devlet Su İşleri (DSİ) 3. Bölge Müdürlüğü, Porsuk Nehri'nin geçtiği güzergâhlarda ve Ankara’nın Polatlı ilçesinde olası su taşkınlarına karşı dere yataklarında kanal genişletme çalışması başlattı.

        Porsuk Barajı'ndaki su oranın yükselmesi nedeniyle DSİ 3. Bölge Müdürlüğü, çiftçileri mağdur etmemek için önlemlerini almaya devam ediyor. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir’in Beylikova bölgesi ile Porsuk Nehri'nin geçtiği noktalarla, Polatlı’nın Sazılar ve Ömerler köylerindeki dere yataklarında kanal genişletme çalışmaları başlattı.

        DSİ 3. Bölge Müdürü Erol Şenöz, Porsuk Nehri’nin geçtiği Eskişehir ve Polatlı güzergâhındaki tarım alanlarının olası su taşkınına maruz kalmaması için gerekli önlemlerin alındığını ve herhangi bir tehlikenin bulunmadığını vurguladı. Şenöz, Porsuk Barajı’ndaki su doluluk oranının ise yüzde 95 olduğunu kaydetti.

        Porsuk Nehri’nin geçtiği bazı bölgelerde dere yataklarını genişleterek su taşkınlarına karşı önlem aldıklarını anlatan Şenöz, “Eskişehir ve Polatlı bölgesindeki tarım alanlarının su taşkınına uğrama tehlikesi kesinlikle yok. Dere yataklarını ve mevcut su kanallarını genişletiyoruz. Bu çalışmayı hem Eskişehir hem de Polatlı bölgesinde yapıyoruz. Dolayısıyla ekili tarım alanlarının sel baskınına uğraması mümkün değil, gerekli her türlü önlemi almış bulunuyoruz. Çiftçilerimiz rahat olsunlar.” diye konuştu.

        Polatlı Sazılar köyü muhtarı Nurettin Öz ise Porsuk Nehri'nin geçtiği bölgede 12 bin dönüm sulanabilir arazinin olduğunu söyledi. Öz, tarımsal sulamada kullandıkları motor ve trafoların sular altında kaldığını belirtti. Muhtar Öz, “Bentteki suyun yükselmesi önce bizi endişelendirdi, ancak çalışmalar sonucunda bir korku kalmadı.” diye konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı