Öne Çıkanlar interfresh fuar hatay tarım fuarı chicago borsası ığdır pamuğu özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

'Edremit Kelebeği' güvercininin ırkı tescil edilecek
BALIKESİR (CİHAN)- Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)'nden çağırılan iki akademisyen ve bir öğrenci tarafından, söz konusu güvercinin ayırt edici özellikleri inceleniyor. ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Savaş, Lapseki Meslek Yüksekokulu Hayvansal ve Bitkisel Üretim Bölümü Uzmanı Coşkun Konyalı ile öğrencisi Hakan Erdem'e, Edremit’te görevli öğretmen Olcay Kılıç da yardım ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Savaş, “Edremit Kelebeği güvercininin gaga, kanat ve ayak ölçüleri, ağırlıkları, tüy, göz ve kuyruk yapıları, renkleri, şekilleri, tipik özellikleri ve diğer vücut ölçülerini inceleyerek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na sunulmak üzere ön rapor hazırlıyoruz. Bu rapor, bakanlık yetkililerince incelenerek ırk tescil kaydı yapılacak.” dedi. Dernek Başkanı Mehmet Ali Gürefeoğlu ise ilçenin yeni simgesinin Edremit Kelebeği güvercini olacağını söyledi. Gürefeoğlu, “Bu çalışmayla güvercinimizin adını tescilleyerek patentini alacağız. İnanıyorum ki bu sayede Edremit’e yeni bir simge daha kazandırmış olacağız.” şeklinde konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi