Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı tarım eğitim fakıbaba palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Edremit’teki üreticilere fuar desteği

Balıkesir’in Edremit Ziraat Odası, 200’den fazla üyesini ‘Bursa 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na götürerek teknolojik tarım ürünlerini gösterdi.

Bölge genelinde gerçekleştirilen tüm tarım fuarlarına üyelerini götürerek daha verimli tarım yapmalarına yardımcı olmaya çalışan Edremit Ziraat Odası, son olarak, 11-15 Ekim tarihlerinde Bursa’daki TÜYAP’ta düzenlenen ‘Bursa 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na götürdü. 2 bine yakın üyesi bulunan odadan 200’ün üzerinde üyenin katıldığı fuarda, Edremit Ziraat Odası Başkan Vekili Ali Yılmaz Diker de incelemeler yaptı. Diker, genel geçim kaynağı zeytincilik olan üreticilerin faydalanmaları ve bilgi sahibi olmaları amacıyla son teknoloji ile üretilen malzeme ve ekipmanları tanıttı. 5 otobüsle Edremit’ten hareket ederek 1 gün boyunca fuarda kurulan stantları inceleyen üreticiler, stantlardan alışveriş yaptı ve ürünlerin kataloglarını aldı.

Düzenlenen fuar, seminer ve faydalı tüm organizasyonlara katılım sağlamaya çalıştıklarını söyleyen başkan vekili Ali Yılmaz Diker, "Bu tür fuar ve organizasyonlar üyelerimize büyük fayda sağlıyor. Elde edilen bilgiler ışığında üreticilerimiz daha bilinçli tarım uygulamaları yapıyor. Üreticilerimizin bilinçli tarım yapmaları, hem verimi, hem de ülke ekonomisini olumlu etkiliyor. Bu tür fuarların artırılarak devam ettirilmesini istiyoruz. Bursa’daki fuara odamızdan gitmek isteyen 200’den fazla üyemizi götürdük ve üyelerimiz çok memnun oldu. Bir çok üyemiz tarım aletleri satın aldı. Bilgiler edindi ve faydalı bir gezi gerçekleştirdik” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı