Öne Çıkanlar aa fakıbaba kapanış fiyatı tarım muğlada yağmur

Bu haber kez okundu.

Eziyete uğrayan ata Büyükçekmece Belediyesi sahip çıktı

Büyükçekmece’de sahibi tarafından günlerce kötü muamele edilerek acımasız bir şekilde yük taşıttırılan ata belediye sahip çıktı.

Sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanları bünyesinde barındırarak sıcak bir ortamda hayatlarını sürdürmelerini sağlayan Büyükçekmece Belediyesi, 3 yaşında bir at sahiplendi. Veteriner hekimler tarafından gerekli müdahaleler sonucunda sefil hayatından kurtarılarak mutlu ve sağlıklı bir yaşama kavuşturulan ata barınak çalışanları tarafından "Diriliş" ismi verildi.

Çakmaklı Mahallesi muhtarının Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ihbarı üzerine Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatıyla barınak yetkilileri hemen savcılığa başvurdu. Sahibi tarafından kötü muamele edilen at, savcılık kararıyla sahibinden alınarak Büyükçekmece Belediyesine teslim edildi. Diriliş, hayvan barınağının da ilk sahiplendiği at oldu. Daha önce kötü muamele görmüş eşeklere de kucak açan Büyükçekmece Hayvan Barınağının yeni üyesi Diriliş, eşeklerin bölgesine yuvalandırıldı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Barınağımız bünyesinde çok sayıda kedi, köpek ve kanatlı hayvan yaşamını sürdürmektedir. Eşeklerimiz vardı, şimdi atımız da oldu. Herkesten ricam bakamayacaksanız lütfen hayvan sahiplenmeyin. Onlar sizin sevginize muhtaçtır. Ayrıca yük hayvanı veya binek hayvanı olarak kullanılan büyükbaş hayvanlara da gerekli özeni ve hassasiyeti gösterin. Üzerinde insan gezdirdiğiniz ya da insanların yükünü taşıttığınız hayvanlara en azından gerekli yemi ve suyu verin, onları dinlendirin. Bizim felsefemiz şudur; yaratılanı severim Yaradan’dan ötürü” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı