Öne Çıkanlar çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği teknoloji gelin duvağı fidanı hatay tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Fethiye’de çevre kirliliği küçük dedektiflerle önlenecek
Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Deniz Temiz Derneği(TURMEPA), çevre kirliliğini, bünyesinde oluşturacağı çevre dedektifleri ile önleyecek.
Milli Eğitim Bakanlığı ile TURMEPA arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen 'Sınırsız Mavi' eğitim projesine destek vermek amacıyla Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi tarafından Çevre Dedektifleri Projesi geliştiriliyor. Proje kapsamında 8 öğrenciye çevre dedektifliği eğitimi veriliyor. 17 Ocak tarihinde son bulacak eğitimlerin ardından dedektifler, çevreyi kirletenlerle mücadele edebilir hale gelecek. Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi yetkilisi Ersin Özer bu çalışma ile çocuklara deniz sevgisi aşılamak ve denizle olan aşinalıklarını arttırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Program dahilinde Çalıca İlköğretim Okulu’ndan 8 öğrenciye 17 Ocak 2011 tarihine kadar eğitim verileceğini ifade eden Özer, "Yarıyıl tatilinden sonra eğitim alan 8 öğrenci, aldıkları eğitimleri öncelikle kendi okullarındaki arkadaşlarına sunacaklar. Bu şekilde daha fazla sayıda çevre bilincine sahip öğrenciye ulaşacağız. Eğitimleri tamamlayan öğrencilerimiz mahalle ve sokaklarında çevreyi kirletenlerle mücadele edecekler. Bu şekilde çevre kirliliğinin önüne geçmeyi planlıyoruz." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,