Öne Çıkanlar teknoloji hünnap fidanı sel madurları biber yarışması çiftçi

Bu haber kez okundu.

Fındıkta 'don' korkusu
Özer Akbaşlı, dün gece Darıköy Köyü’nde üreticilerle biraraya geldi ve konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Meteorolojinin uyarısının ardından başlayan kar yağışının fındık bahçelerine zarar verme noktasına geldiğini ifade eden Akbaşlı, 4 Nisan 2004 yılında yaşanan don afetini hatırlattı ve şunları söyledi:

"Meteoroloji önümüzdeki iki gün içersinde Karadeniz Bölgesi için don uyarısı yaptı. Bundan son derece endişeliyiz ve sabaha kadar bahçelerdeki mahsulün durumunu gözetleyeceğiz.

Umarız ki bu kar yağışı sabaha karşı aşırı bir dona çevirmez. Ama şu anda bunun izlerini görüyoruz. Bu durum zarar oluşabileceği kanaatini uyandırdı."

Fındık tarımında donla mücadelede yapılabilecek fazla bir şey yok olmadığını kaydeden Özer Akbaşlı, " Yapacağımız sadece lastik ve saman yakarak mahsulümüzü dondan kurtarmak.

Ancak görüyoruz ki su damlaları buz haline gelmiş. Bu fındık için kötü bir durum. Meteoroloji özellikle salı akşamı için aşırı don uyarısı yapıyor. Umarım mahsulün başına bir şey gelmez" dedi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı