Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

FT: “Üçüncü Köprü Ve Sinop Nükleer Santrali Kaygı Veriyor”
İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, Türkiye’nin “en karmaşık ve en tartışmalı” iki projesinin gerçek olmaya yaklaştığına işaret ederek, Ankara’nın, nükleer santral konusunda bir Kanada şirketiyle konuştuğunu açıkladığını, aynı zamanda İstanbul’da üçüncü köprü inşası için de dört teklifi onayladığını kaydetti.
Gazete, Japonya’da bir yıl önce gerçekleşen Fukuşima nükleer santral kazasından sonra Almanya gibi bir çok ülkenin yeni nükleer santral yapımını engellediğini vurgularken öte yandan Boğaz köprüsü teklifinin de tartışmalı olduğunu iddia etti. FT Karadeniz ve Belgrat Ormanı yakınlarında planlanan sitenin şehrin zaten çok büyük olan kentsel yayılmasını kaçınılmaz olarak arttıracağı için eleştirildiğini belirtti.

-“İSTANBUL’DA TRAFİK ÇOĞUNLUKLA KABUS”-

Haberde, Türkiye’nin ithalatının çok büyük bir oranının enerjiye dayandığı, bunun Türkiye’yi iki nükleer santral inşa etmeye ittiği ve İstanbul’da da trafiğin çoğunlukla "kabus" olduğu vurgulanırken, “Genel olarak Türkiye’nin alt yapısına daha geniş bakılması ihtiyacı var” yorumu yapıldı.
FT, Türkiye’nin zamanında bitirilebilecek en önemli projelerinden en az ikisinin yani üçüncü köprü ve Sinop Nükleer Santrali projelerinin kaygı verdiğini ancak şüphesiz büyük bir gelişme olduğunu savunarak, “Bu iyi haber olsun ya da olmasın, insanlar aynı fikirde olmamaya devam edecekler” diye yazdı.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı