Öne Çıkanlar hünnap fidanı sel madurları biber yarışması teknoloji çiftçi

Bu haber kez okundu.

Giresun, Trabzon, Rize, Hopa ve Ardahan’da Şiddetli Yağış Bekleniyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey kesimlerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ve Ordu çevrelerinde lokal olarak şiddetli, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.
Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

-KUVVETLİ VE YEREL ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; Samsun ve Ordu çevrelerinde lokal olarak şiddetli (76 - 100 kg/ m2), Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli (20-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, heyelan, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (34)
ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak yağışlı (32)
İZMİR: Az bulutlu ve açık (37)
ADANA: Az bulutlu ve açık (38)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık (40)
SAMSUN: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kuvvetli ve yerel olarak şiddetli olması bekleniyor (30)
ERZURUM: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (27)
VAN : Az bulutlu (29)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (38)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, Sivas çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop, Kastamonu ve Karabük çevreleri ile öğleden sonra bölge geneli kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ve Ordu çevrelerinde şiddetli, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli Rüzgarın; bölgenin kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, Sivas çevreleri iLE öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Tunceli, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
(ANKA)
(HF/ORH)

ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı