Öne Çıkanlar kefir tarım kapanış fiyatı teknoloji sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Greenpeace üyeleri kirli enerjiyi protesto etti
Greenpeace üyeleri, Levent’te bulunan Microsoft binasına çıkarak ‘Bulutun ne kadar temiz’ yazılı pankart açtı. Eylem sırasında yazılım firmasının güvenlik görevlileri ile Greenpeace eylemcileri arasında arbede çıktı. Binaya merdiven dayayan eylemciler, engellemelere rağmen yukarı çıkarak eylemlerini gerçekleştirdi.

Bulut bilişim adı verilen veri merkezlerinin kirli enerji kullandığını ileri süren Greenpeace üyeleri, Levent’teki Microsoft binasında eylem yaptı. 10 kişilik eylemci grup binaya merdiven yaslayarak yukarı çıkmaya çalıştı. Eylemi fark eden güvenlik görevlileri göstericileri engellemeye çalıştı. Güvenlik görevlileri ile yaşadıkları arbede sırasında merdivenle yukarı çıkan bir gösterici ‘Bulutun ne kadar temiz’ yazılı pankart açtı. Aşağıda kalan diğer Greenpeace üyeleri de aynı pankartın İngilizce olanını açtı.

Eylemin amacını açıklayan Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji Kampanyaları sorumlusu Pınar Aksoğan, "Veri merkezlerinde kömür ve nükleer gibi kirli enerji kullanılıyor. Veri merkezlerinde temiz enerji kullanmasını istiyoruz. Bu merkezler bugün bir ülke olsaydı dünyanın en çok enerji kullanan 5. ülkesi olacaktı. Biz veri merkezlerinin enerjisini temiz kaynaklardan kullanmasını istiyoruz” dedi. Bu arada, yazılım binasının kapısının üstünde yaklaşık bir saat kalan eylemci, polislerin gelmesi üzerine aşağı indi. Eylemci ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı