Öne Çıkanlar mikado kayısı fakıbaba tarım eğitim abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Gürcistan’ı zehirli Asya böcekleri sardı

Gürcistan’ın 30 ‘dan fazla bölgesinde zehirli Asya böceklerinin görüldüğü belirtildi.

Gürcistan’ın 30’dan fazla bölgesinde zehirli Asya böceklerinin şehrin caddelerinde, evlerde ve ağaçlara yapışmış bir şekilde görüldüğü ve köylerde bir çok tarımsal ürüne ciddi zarar verdiği belirtildi.

Gürcistan Devlet Sağlık Hastalığı ve Halk Sağlığı Merkezi’nden yapılan açıklamada, Asya böceğinin yayılması ile ilgili devletin gereken tedbirleri aldığı kaydedildi. Gürcistan Devlet Sağlık Hastalığı ve Halk Sağlığı Merkezi Yardımcısı Paata İmnadze, “Şu anda Asya böceğinin bulunduğu yerlerde ciddi sorunlar yok. Asya böcekleri Guriya, İmereti ve Acara’da daha çok yayılmaktadır. Eğer bu yayılma devam ederse, ülkemizde ciddi sorunlar olabilir. Bu böcekler insanlarda alerji oluşturarak, çevreye, ağaçlara ve bitkilere zarar verebiliyor. Gürcistan Devlet Sağlık Hastalığı Halk Sağlığı Merkezi, Tarım Bakanlığı ile birlikte bu meseleyle ilgili ciddi bir çalışma başlatmış durumda ve gerekli çalışmalar yapılmaktadır" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı