Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda tarım

Bu haber kez okundu.

Hayvan atıkları beldenin suyuna karıştı iddiası
Kırşehir'in Özbağ kasabasında, hayvan atıklarının içme suyu depolarının bulunduğu alana bırakılması, kasaba halkını tedirgin etti. Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, bahse konu kuyu yanında bulunan mandıralara kendinden önceki dönemde ruhsat verildiğini söyledi. Ay, sıkıntı olmadığını, gereken incelemeyi yapacaklarını söyledi.

        Özbağ kasabası halkının, içme suyunu temin ettiği kaynakta hayvan ve insan atıklarının yer aldığı ve bu atıkların içme suyuna karıştığı iddia edildi. Çiçekdağı-Yerköy yol kavşağından Yozgat istikametine dönüşte, kavşaktan 300 metre ileride sağa dönünce görülen su depoları ve yerleşim alanları, tehlikenin hangi boyutta olduğunu gösterdi.

        Bölgede tepeye konuşlanan evlerin ve hayvan barınaklarının bulunduğu görülürken, bu barınakların hemen altında ise su depoları yer alıyor. Yani yukarıda hayvan atıkları bırakılıyor, aşağıdaki su depoları kasabaya içme suyu basıyor.

        Konuyla ilgili açıklama yapan Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, bahse konu kuyu yanında bulunan mandıralara kendinden önceki dönemde ruhsat verildiğini söyledi. Ay, kuyuların sularının her 6 ayda bir incelendiğini belirterek, “O bölgede dere yatağı içerisinde bir adet kuyumuz var. Kuyuda dalgıçla beldeye su alıyoruz. Sağlık İl Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü, bu kuyulardan her 6 ayda bir su numunesi alır. Bugüne kadar sularımızın yüzde 95’i temiz. Bir sıkıntı yok. Ama gereken incelemeyi yapacağız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı