Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Islah edilemeyen araziler badem ve ceviz ormanı olacak
Afyonkarahisar’da, mera vasfındaki hazine arazilerindeki ıslah edilemeyecek alanların, ceviz ve badem ormanı olması için çalışma başlatıldı.

    Afyonkarahisar Valiliği, meraların sınıflandırılması, bozuk olan meraların hazineye iadesi ve bozuk orman alanlarında özel ağaçlandırma yapılması için bir komisyon oluşturuldu. Afyonkarasihsar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, bu amaçla cevizlik ve bademlik arazilerin oluşturularak ekonomiye katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

    Balkanlıoğlu, “Sosyal ihtilafın olmadığı yerler, ağaçlandırma yapmak amacıyla mera vasfından kaldırılarak Orman Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilecek. Bu tür yerlerin ağaçlandırması Orman Genel Müdürlüğü'nce yapılarak köy tüzel kişiliklerine protokolle devredilecek.” dedi.

    Bu konuda köylülerle görüşülerek, ceviz ve badem ağaçlandırmasına teşvik edileceğini ifade eden Balkanlıoğlu, fakir ve yardıma muhtaç ailelerin buralardan yararlandırılarak kazanç sağlamalarının hedeflendiğini kaydetti. Balkanlıoğlu, “Orman ve tarım teşkilatlarınca bu tür ağaçlandırmalara uygun sahaların belirlenmesi için gerekli tespit çalışmalarına başlandı. Komisyonun çalışmaları neticesinde Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun başkanlığında, bütün belde başkanlarının, köy muhtarlarının ve halkımızın katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı yapılacak.” diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,