Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

İzmit’te 2 bin sülün doğaya salındı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde doğal yaşamı desteklemek amacıyla 2 bin sülün doğaya salındı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından İzmit’te doğal yaşam ortamındaki hayvan popülasyonunu canlandırmak amacıyla 2 bin sülün doğaya salındı. Samsun’dan 8 haftalıkken İzmit’e bağlı kırsal mahallelerden olan Sarıhocalar Davuldere göleti kıyısında bulunan Yaban Hayatı Yerleştirme Sahasına getirilen sülünler, burada doğal ortama adapte edildi. 3 hafta süren adaptasyon süresinin ardından olgunlaşan sülünler daha sonra doğaya salındı.

Sülünlerin doğaya salınması törenine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdür Yardımcısı Vekili Murat Kefelioğlu, Avcılı ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Nigar Aldemir, Kandıra Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ölmez, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Kocaeli Şube Vekili İslam Nurtaç ile STK temsilcileri katıldı.

Sülünlerin doğaya salınması töreninde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdür Yardımcısı Vekili Murat Kefelioğlu, "Müdürlüğümüzün en önemli görevlerinden biri de yaban hayatı desteklemektir. Bu amaçla ülkemizin değişik yerlerinde yaban hayatı üretim istasyonları kurulmakta ve burada yetiştirilen nesli tehlike altında olan veya azalan hayvan türlerini üreterek doğal yaşam ortamlarını destekliyoruz. Bugün Samsun Sülün Üretim İstasyonunda yetiştirilen sülünlerden 2 bin adeti doğa ile buluşturuldu" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,