Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Karadeniz’in Zümrüt Yeşili Koruma Altında
ANKARA-(ANKA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak ülke genelinde bazı illerde bölge müdürlükleri kuruyor.
Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bu bölge müdürlüklerininden ilki Sinop’ta kurulacak ve Sinop Bölge Müdürlüğü’ne Kastamonu, Zonguldak ve Bartın ile Karabük bağlı olacak.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, biyolojik çeşitlilik ve tabiatın yerinden ve daha iyi korunması gibi çok önemli bir vazifeyi ifade edecek olan bölge müdürlüklerinden birinin Sinop’ta kurulmasının, Karadeniz’in zümrüt yeşilini koruyarak tabii güzelliklerin gelecek nesillere daha sağlıklı olarak aktarılmasını sağlayacağını bildirdi.
Prof. Dr. Eroğlu, Bölge müdürlüklerinin kurulması ile Milli Parklar, Tabiat Parkları, Tabiatı Koruma Alanları, Tabiat Anıtları, Yaban Hayatı Koruma ve Geliştirme Sahaları, Sulak Alanlar, Orman İçi Su Ürünleri ve Avcılık Faaliyetlerine ilişkin planlama, projelendirme, uygulama, bakım ve kontrol çalışmalarının tek elden yürütüleceğini ifade etti.
Eroğlu’nun verdiği bilgiye göre, Bakanlığın yeni yapılanmasında Orman Genel Müdürlüğünün daha da güçlendirilmesi neticesinde ormancılık faaliyetleri, ağaçlandırma, erozyon kontrolü, yangınla mücadele, orman köylülerinin desteklenmesi gibi bütün işlemler Sinop’taki mevcut Orman İşletme Müdürlükleri tarafından çok daha hızlı ve etkin bir şekilde yürütülecek. (ANKA)
(SA/ORH)Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi