Öne Çıkanlar kefir aa Gıda çiftçi tarım

Bu haber kez okundu.

Keklik ve tavşan avı mevsimi sona erdi
Ülke genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan keklik ve tavşan avı, bugün sona erdi. Yaban domuzu, çakal ve bazı su kuşlarının avlanması ise 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.

    Aydıncık Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Türker Ünverdi, keklik ve tavşan avının bugün itibariyle sona erdiğini, avcıların bundan sonra av yasağı konulan hayvanları avlamamalarını istedi.

    Yasak kapsamına giren av hayvanlarının avlanması halinde, güvenlik birimleri tarafından yapılacak kontroller sonucu haklarında yasal işlem yapılacağını vurgulayan Ünverdi, "Birinci grup memelilerden yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı ve ağaç sansarı ile ikinci grup kuşlardan kum keklik, kınalı keklik ve kaya kekliği avı bugün itibariyle sona erdi. Yasak olmasına rağmen av hayvanlarının avlanması durumunda avcılar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Üçüncü grup kuşlardan kaya güvercini, tahtalı, sakar meke, sakarca kazı, yaban ördekleri, fiyo, kirik, çıkrıkcı, altıngöz, su çulluğu ile ikinci grup memelilerden yaban domuzu ve çakal avı 26 Şubat’a kadar devam edecek." diye konuştu.

    Ünverdi, avcıların avlanma belgesi harç bedellerinin, 31 Ocak tarihinden sonra zamlanacağını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı