Öne Çıkanlar fakıbaba Gıda şiddetli yağış ağaç budaması hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Kepez’e bin adet çam fıstığı

Kepez Belediyesi, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 4 dönümlük alana bin adet çam fıstığı dikti.

Kepez Belediyesi, Dokuma Park gibi kent parklarında ve önemli caddelerinde zeytin bahçeleri oluşturmuş, Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi işbirliği ile Masa Dağı bölgesine de servi ağacı dikmişti. Kepez Belediyesi ve ÇEVKOR işbirliği ile Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 4 dönümlük park alanında bin adet çam fıstığı fidanının dikimi gerçekleştirildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de gönüllülerle birlikte alana çam fıstığı fidanı dikerek, öz suyunu verdi. Başkan Hakan Tütüncü, “İlçemizin batısında, doğusunda ve kuzeyinde imrenilesi çam ormanlarımız var. Bu ormanlarımızı ihya ederek sosyal hayatın içerisine kazandırdık. Bununla birlikte gelecek kuşaklarında altında gölgelenebileceği ormanlık alanlar oluşturuyoruz. Bin adet fıstık çamını toprakla buluşturduk. Küçücük fidanlar günün birinde büyüyecekler ve bizden sondaki kuşakların altında oynayabileceği, dinlenebileceği, eğleneceği muhteşem bir ormanlık alan olacak.”

“Ağaçlandırma seferberliği başlattık”

Kepez’de sadece çam ormanları oluşturmadıklarını aktaran Başkan Tütüncü, “Yıllanmış, asırlık zeytin ağaçlarından güzel bir bahçe oluşturuyoruz. Servi ağacı dikilmesi ile ilgili bir kampanya başlattık. Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Kepez’in ağaçlandırma seferberliğine hız verdik. Ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek” dedi. ÇEVKOR, ağaç dikimine destek veren gönüllülere plaket verirken, Başkan Hakan Tütüncü de çam fıstığı fidanlarının dikimini gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür etti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı