Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Kirletilen Nilüfer Çayı'nın kurtarılması için pedal çevirdiler
TMMOB Kimya Mühendisleri Odası (KMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uluşahin başkanlığında hazırlanan eylem planı çerçevesinde; Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği katkıları ile Geçit Nilüfer Deresi üzerinde bulunan tarihi köprü üzerinde basın açıklaması yapıldı.
Köprüye kadar pedal çeviren bisikletçiler derenin kirliliğine bisikletleri ile dikkat çekti. Basın açıklamasının ardından köylere gidecek olan platform üyesi yetkililer Nilüfer Deresi kenarındaki köylüleri de konuya duyarlı olmaya çağıracak.

'Nilüfer Çayı Temiz Aksın Platformu' adına basın açıklaması yapan Ali Uluşahin, Nilüfer Çayı mücadelesinin Bursa'da ki herkesin kampanyası olmaya başladığını belirterek. "Bugün önemli bir kilometre taşındayız. Bugün yine Bursa Bisiklet ve Doğasevenlerle birlikte bugün yine Nilüfer Çayı'nın bu kötü görüntüsünden etkinliğimize başlayıp köylerimize doğru gideceğiz." dedi. Uluşahin, denetimler sıklaştırılıp Nilüfer Çayı'nı kirleten sanayicilerin durdurulmasını istedi.

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Çelik ise, "Bursa hakkında konuşanlara, Bursa parlamenterleri, Bursa idareleri, Bursa belediyeleri, her platformda Bursa'nın sanayi ve tarım kenti olduğunu söylerler, gelip burayı görsünler. Ondan sonra bize Bursa'nın tarım şehri olup olmadığını bizlere söylesinler." şeklinde konuştu.

Bursa Bisiklet ve Doğasevenler Dernek Başkanı Ertan Ayçetin de, Nilüfer Deresi'nden olumsuz etkilenen köylere henüz ulaşılmadığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Bu gün o köylere de giderek köylüleri muhtarlar vasıtası ile uyarmaya çalışacağız. Ben 61 yaşındayım. Bu çayın eski çocukluğumuz da ki gibi olması için düzenlenen platforma hepimizin destek vermesi lazım. Çünkü bu çay bize doğanın bir hediyesi ve lütfü, Bursa'nın bir namusu gibi bakıyorum ben bu Nilüfer Çayına. Buranın biran önce temizlenmesi için Bursa'da başta belediyeler idari amirler olmak üzere sanayiciler ve Bursa'da yaşayan herkesin buna katkıda bulunmasını istiyorum."

Eyleme katılanlar ise eski günlerinde yüzüp balık tuttukları Nilüfer Çayının sanayi tesisleri tarafından kirletildiğine dikkat çekerek, bırakıp balık tutmayı kokudan yanına dahi yaklaşamadıklarını söylediler.

Küçük eylemci Pamir Ceyhan da, Nilüfer Deresinin kirlendiğine dikkat çekmek için yapılan protesto bisiklet yürüyüşüne katılmak için eyleme destek verdiğini ifade etti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı