Öne Çıkanlar pastane denetimi yetiştiricilik kursu mikado kayısı muğlada yağmur jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Köylüler, çevre kirliliğine karşı miting yaptı
Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Etili Köyü’nde çevre mitingi düzenlendi. Mitingde köylüler, Kaz Dağları’ndaki maden aramalarının durdurulmasını istedi.

Etili Çevre Gönüllüleri ve Çanakkale Çevre Platformu tarafından düzenlenen 'Siyanürcü şirket memleketi terk et' mitinginde köylüler bir araya geldi. Köy meydanında düzenlenen mitinge, Kaz Dağları'nda yaşayan çevre köylüleri ile sivil toplum kuruluşları katıldı.

Ellerindeki pankartlarla tepkilerini dile getiren vatandaşlara seslenen Çanakkale Çevre Platformu Sözcüsü Hicri Nalbant, dağların her yerinin delik deşik edildiğini belirterek, sondajın altın çıkarmak için yapıldığını söyledi. Nalbant, “Şimdiden bu sondaj sırasında bile birçok köyümüzün içme ve kullanma sularını kirlettiler. Şimdi köylüler damacana ile su içiyor. Kaz Dağları'ndan köylerine gelen içme sularının kirlenmesi ile bu suları içemiyorlar. O sulardan içen hayvanlar ölüyor, köylüler rahatsızlanıyor ve hastalanıyor. Üretim aşamasında 2 ton kayadan 2 gr altın alacaklar. Bunun için 3 ton su kullanacaklar. Bölgemizde ancak tarım alanlarına yetecek su var. Altın tekellerine verilecek 1 gram suyumuz yok.” şeklinde konuştu.

Kaz Dağları'ndaki köylerde yaşayan insanların da birer konuşma yaptığı mitingde, 'Siyanürcü şirket memleketi terk et' sloganları atıldı. Grup, daha sonra sesizce dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı