Öne Çıkanlar Bitlis tarım interfresh tohum desteklemesi ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

Küresel ısınma tehlikesi artıyor
Küresel ısınmanın tehlikeli şekilde artmaya devam ettiği bildirildi.

    Tema Nevşehir İl Temsilcisi Orhan Çalık, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 18 Kasım 2011 Cuma günü açıklanacak olan Dünya İklim Değişikliği Raporu'nda, Afrika ile içinde Türkiye'nin de bulunduğu Güney Avrupa ülkelerine küresel ısınma uyarısı yapılacağını söyledi.
    Çalık, kuraklık, seller, açlık, susuzluk, gıda yetersizliği ve bulaşıcı hastalıklarla, göçlerin en büyük felaket olarak karşımıza çıkacağını ileri sürdü.

    Her yıl açıklamalar yapılmasına rağmen, hiç bir ülke lideri veya temsilcilerinin; küresel ısınma tehlikesine karşı tedbirler almaya başlamadığını kaydeden Çalık, bunun en önemli nedenini, liderlere oy veren halkın duyarsızlığı olarak belirtti. Çalık, şöyle devam etti:
    “Halkımızın bizlere destek olmalarını ve küresel iklim değişikliğine karşı oy verdikleri siyasilerine seslerini duyurmalarını bekliyoruz. Tema Vakfı olarak; iktidar ve muhalefet bütün milletvekillerimizden, küresel iklim değişikliğine neden olan ülkelere karşı sesimizin duyurulmasını bekliyoruz. Çünkü; küresel ısınmanın zararlarını hak etmediğimiz halde bizler çekiyoruz. Sanayileşmiş ülkeler, küresel ısınmaya asıl neden ülkeler olmasına rağmen, yeterli ve gerekli önlem almadıklarından sel felaketleri, kuraklık, gıda kalitesinin bozulması, biyolojik çeşitliliğin bozulması ve benzeri sıkıntı ve felaketlere onlar neden olduğu halde, neden acı sonuçlarına bizler katlanıyoruz.”


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,