25 Haziran 2017 Pazar

Mersin'de Sahiller Yaza Hazırlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarına doğru sahillerde yürüttüğü temizlik çalışmalarına hız verdi.

28 Nisan 2017 Cuma 11:32
Bu haber 279 kez okundu
 Mersin'de Sahiller Yaza Hazırlanıyor
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Koordinasyon Şube Müdürlükleri, bağlı olduğu her sahili temizleyerek vatandaşların daha temiz bir kumsalda denize girebilmeleri için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.


Mersin Büyükşehir Belediyesi, 321 kilometre sahil şeridine sahip Mersin’de bütün sahil ve kumsalları hizmet çemberine aldı. Bu kapsamda Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ve ilçelerde konuşlu koordinasyon şube müdürlükleri, yetki alanları çerçevesinde vatandaşların temiz ve güvenli bir ortamda deniz keyfi yaşayabilmeleri için çalışmalarına hız verdi.
 


Özellikle aşırı yağışlar nedeniyle zor bir kış mevsimi geçiren Mersin’de, sel sularının denize sürüklediği çöp, çeşitli sazlık ve ağaç parçaları gibi kalıntıların, dalgalarla yeniden sahillere vurması neticesinde denize girilen alanlarda büyük oranda kirlilikler oluşmuştu. Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yürüttüğü temizlik faaliyetlerini yaşanan aşırı yağışlarla birlikte yeniden kıyı kesimlere kaydırdı. Merkezden kentin en uzak noktasına kadar defalarca temizlenen sahiller, temizlik konusunda son aşamaya getirildi. Yaklaşık 10 gündür onlarca iş makinesi ve personelle yüksek tempoda süren sahil temizliği çalışmalarının ardından Akdeniz’in incisi Mersin’de her sahil, vatandaşın güvenle denize girebilmesine elverişli hale getirilmiş olacak.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV