Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Muğla'da bir ayda 172 ton ambalaj atığı toplandı
Muğla Belediyesi, "Her atık çöp değildir" sloganıyla uyguladığı Yeniden Kazanım Projesi (YEKAP) kapsamında, bir ayda 172 ton ambalaj atığı topladı. Bu işi için iki kamyon, dört bisiklet, 450 adet bidon ve 150 adet sepet kullanan belediyesi, çevreyi korumanın yanısıra vatandaşlara iş imkanı da sağlıyor.

Ambalaj Atıkları Yönetim Planı doğrultusunda, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) ile lisanslı firma EGDAŞ işbirliğiyle hayata geçirilen uygulamada, toplanan atık miktarının ayda 250 tona çıkarılması amaçlanıyor. 21 Kasım 2011'de başlatılan proje doğrultusunda kurulan dokuz kişilik ekip, ev ev dolaşarak ambalaj atıklarıyla ilgili broşür dağıtıyor. Günlük bin 400, iki hafta boyunca ise yaklaşık 20 bin adet broşür dağıtılması hedefleniyor. Projenin koordinatörlerinden Muğla Belediyesi Çevre Mühendisi Erdem Şenel, “Henüz yeni başlayan bilgilendirme çalışmalarına, vatandaşlardan da tam destek geldi. Evlerinizde oluşan kağıt, karton, plastik, cam, kola kutuları ve yağ bidonları gibi çeşitli ambalaj atıklarını çöplerden ayrı biriktirerek, YEKAP çalışmalarına doğrudan katkı sağlayabilirsiniz. Belediyemiz, ileriki dönemlerde çeşitli yarışmalar ve eğitim seminerleri de düzenleyerek çevre koruma çalışmalarına devam edecektir.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı