Öne Çıkanlar Gıda tarım çiftçi çiftlik bank dap desteği

Bu haber kez okundu.

Obruk gölünde balıklar ani iklim değişikliğinin kurbanı oldu

Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Obruk Gölünde meydana gelen balık ölümlerinin ani iklim değişikliklerinden kaynaklandığını belirtti.

İki gün önce, Mucur ilçesi sakinlerinin Obruk gölünde balıkların telef olduğu ve yetkililerin önlem alması gerektiğine dair yaptığı basın açıklamasına, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin yazılı açıklama ile yanıt verdi. Balık ölümlerinin durdurulması için gerekli tedbirlerin alındığını belirten İl Müdürü Kenan Şahin, açıklamasında, "Kırşehir’de yaşanan ani iklim değişikliği ve aşırı sıcaklıklar nedeniyle azalan oksijen miktarı 10 dekar alanlık bir alanda bulunan Obruk Gölünde balık ölümlerine neden olmaktadır. Yaşanan balık ölümleri ile ilgili olarak gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Yaşanan balık ölümleri çok az miktardadır. Obruk Gölünde balık ölümlerinin durdurulması için alt yapı çalışmaları devam etmektedir ve bütün tedbirler alınmıştır. Suyun debisinin düşmemesi için tarımsal sulanma kısıtlanmıştır, ayrıca göle yakın zamanda balık bırakılacaktır" ifadelerine yer verdi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,