Öne Çıkanlar kapanış fiyatı vairo badem çeşidi çiftçi hayvancılık ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Öğrencilere geri dönüşüm bilinci kazandırılıyor
Ankara'nın Çubuk ilçesinde belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, ilköğretim öğrencilerine çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilinci kazandırma amacıyla düzenlenen seminerler dizisi devam ediyor. Seminerlerde, kaynağında ayrıştırılan ve bilinçli bir şekilde depolanan atıkların, ülke ekonomisine katkısı ve çevrenin ve ormanlarımızın korunmasına katkısı anlatılıyor.
    Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Bektaş, Çevre Mühendisi Zeki Karadağ ve MİRA Geri Dönüşüm Sorumlusu Hediye Engüleç’in katılımıyla, ilköğretim okullarında düzenlenen seminerlerde öğrencilere kaynağında geri dönüşümün önemi anlatılıyor. Düzenlenen seminerler hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Bektaş, 18 ilköğretim ve 1 anaokulunda yaklaşık 2 bin öğrenciyi kapsayacak seminerlerin sinevizyonla desteklendiğini söyledi. Seminerlerde konuşmacıların kağıt, metal, plastik ve cam atıkların, evlerde iş yerlerinde ve okullarda bulunan geri dönüşüm kutulara, yiyecek atıklarının ise poşetlere konularak ağızları bağlanmış bir şekilde çöp kutularına atılması gerektiği konularının öğrencilerin anlayacağı yöntemlerde anlatıldığını ifade eden Bektaş, bunlarla ilgili daha önce hazırlanmış çizgi filmlerinde seminerin sonunda izlettirildiğini kaydetti. Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’in eğitim ve temizliğe verdiği önemin altını çizen Bektaş, "Başkanımız eğitim ve temizliğe çok önem veriyor. Bu nedenle küçük yaşta temizlik ve geri dönüşüm bilincinin öğrencilere kazandırılmasını istiyor ve bunun üzerine bu çalışmalarımıza başladık.’’ dedi.
    Bektaş, seminerlerinde ayrıca kullanılmış pillerin de atık pil kutularına atılması, kullanılmış yağların biriktirilmesi gerektiği gibi konularında işlendiğini ve müdürlükleri tarafından hazırlanan bilgilendirme broşürlerinin de öğrencilere dağıtıldığını sözlerine ekledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı