Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur ayçiçeği ilaç zehirlenmesi chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Orman Bölge Müdürü Eryiğit: 160 hektar alan yandı
Orman Bölge Müdürü Kenan M. Eryiğit, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Çayıroluk köyünde çıkan yangın sonrasında yapılan incelemede 160 hektar alanın yandığını belirtti.
Eryiğit, yangının, anız sonrası çıkma ihtimali üzerinde durulduğuna dikkat çekti.

Kütahya Orman Bölge Müdürü Kenan M. Eryiğit, yaptığı açıklamada, çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, yangının insan odaklı olması ihtimalinin tespiti halinde, gereken yasal işlemlerin yapılarak adli ve idari boyutunun arkasında duracaklarını ifade etti. Eryiğit, şunları kaydetti:

"26 Ağustos günü Tavşanlı ilçesinde Çayıroluk köyünde çıkan orman yangını 160 hektarlık bir alanda etkili oldu. Burada çıkan yangının yüzde 90 anızdan çıktığı tespit edilen Çayıroluk köyünün 14 haneli olup, 2'si metruk 5 evin, 8 ahırın yanmasına neden oldu. Orman teşkilatının 5 helipkopterle destek verdiği söndürme çalışmaları çevre iller ve çevre bölge müdürlükleri, belediyeler ve kamu kurum kuruluşlarının katıkıları ile 160 iş makinesiyle hummalı bir çalışma ile adeta savaş eder gibi gözü budaktan sakınmacasına arkadaşlarım gayet fedakar çalışması ile kontrol altına alındı ve önlendi. İnşallah bir daha böyle yangınların olmamasını diliyoruz. Tüm yangınlar genel itibari ile yüzde 95 insan kaynaklı. Anız yakma, bahçe temizliği, ateşte piknik yapma, çok az da olsa yıldırım düşmesi. Genellikle ihmal. Anız gibi ilkel uygulamalardan artık vazgeçilmeli. Aksi davranışları kolluk kuvvetleri ve adli emercilerle önleme yoluna gideceğiz."


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı