Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda besi sığırı yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Rektör Akınoğlu: Üniversite arazileri kimsenin şahsi mülkü değil
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, kuruma ait arazilerin hiç kimsenin şahsi mülkü olmadığını söyledi.

Bu sahaların büyük ölçüde yeşil ve 1. sınıf tarım arazileri olduğunu hatırlatan Akınoğlu, “Söz konusu alanlar öğrencilerimizin eğitim ve araştırma alanlarıdır. Buralarda TÜBİTAK ve Devlet Planlama Teşkilatı tarafından desteklenen yüzlerce proje yürütülmektedir. Arazilerin gelecek nesiller için mutlak korunması gerekir.” dedi.

Ziraat Fakültesi ‘Narenciye Araştırma Gen Bahçesi” olarak kullanılan alanın bir bölümünün tahsis edildiği Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin zemin etüt çalışmaları sırasında yaşanan gerginlik sonrası yazılı bir açıklamada bulunan Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Ç.Ü.’nün kurumsal kimliğine karşı ‘yönlendirmelerin’ yapıldığını savundu.

“Üzerinde hırslarınızı, birçok yönü bulunan kaygılarınızı, aslında içinizde var olduğu görülen hayranlığınızı, ‘niye biz böyle olamıyoruz’ diyerek, ters bir reaksiyonla öfkeye dönüştürmeden, dönüp bir Ç.Ü.’ye bakın; o sizin gururunuz olacak.” ifadelerini kullanan Akınoğlu, Adana’nın bocalamasına karşı dünya üniversiteler sıralamasında ilk 500 üniversite arasına giren Ç.Ü.’yü Türkiye’de örnek alındığını ifade etti.

Çevre illerdeki birçok üniversiteyi kuran, KKTC’de kampus açan, 3 Türk üniversitesinden birisi olan Ç.Ü.’nün 45 bin öğrenciye eğitim verdiğine işaret eden Akınoğlu, şunları söyledi: “Biz üniversite olarak Adana halkına sesleniyoruz: Üniversiteye karşı sizi kışkırtan çevreler, sizleri kendi amaçları doğrultusunda kullanmak istiyorlar. Üniversitemizin öğretim üyeleri, akademisyenleri yalnızca doğruyu söylüyorlar. Bunu hiçbir karşılık beklemeden yapıyorlar. Eminim ki sizler de karşılıksız bir sevgi ile yaşadığınız kenti en az bizim kadar seviyorsunuz. Hep birlikte şehrimizin, güzelliklerini koruyalım, yeşil alanları, ormanları koruyalım. Hemen her konuyu yapılaşma ve bina yatırımı olarak gören zihniyetin, doğru olmadığını unutmayalım.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı