Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Sakarya’da doğaya 500 kınalı keklik bırakıldı
SAKARYA (CİHAN)- Keklikler, Gaziantep Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na ait Keklik Üretme İstasyonu'ndan temin edildi. Keklikler bir günlük yolculuktan sonra üçe ayrılarak Kaynarca, Hendek ve Adapazarı ilçelerinde ormanlık alanlarda doğaya salındı.

Kekliklerin Adapazarı Âşıklar Çeşmesi yakınındaki alanda doğaya salan Sakarya Merkez Avcılar Derneği Başkanı Sedat Bıçakçı, avcıların devlete verdiği harçla sülün, keklik yetiştirildiğini ve bunların İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü vasıtasıyla doğaya salındığını belirtti. Amacın kaybolan keklik neslinin bu bölgelerde tekrar canlandırılması olduğunu ifade eden Bıçakçı “Kamuoyunda yanlış bir bilgi var. Sanki kekliklerin kökünü avcılar kazıyor diye. Doğayı sevmeyen insan avcı olamaz. Hâlbuki kekliklerin en büyük düşmanı bilinçsizce kullanılan tarımsal ilaçlar. Sadece keklikler değil, leylek, serçe, avlanmayan bir kuş olan sığırcığın bile nesli tükenmek üzere. Doğayı bitiren yine insanın kendisi.“ diye konuştu.

Bıçakçı, kekliklerin salınan bölgede koloniler oluşturarak kısa sürede çoğalacağını sözlerine ekledi.

Bu arada doğaya bırakılan bazı kekliklerin ise uçmak istemediği görüldü.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,